Најдобрите фотографии од 2021 на Асошиејтед прес

Американската новинска агенција Асошиејтед прес (АП) објави низа фотографии што ја одбележаа изминатата 2021 година.

Фотографите снимаа сцени од пламени низ светот, вулкани, упад во Претставничкиот дом во САД, разни демонстранти, бегалци, уништена природа, но и прегратки и моменти на надеж во борбата против КОВИД-19.

Во продолжение, погледнете го изборот на АП:


Целосната галерија може да се погледне ТУКА.