Најавена повторна дружба со „Пријатели“ на „ХБО Макс“

Групата „Пријатели“ ќе се соедини за „нережирана“ специјална дружба, по повод лансирањето на платформата за стриминг „ХБО Макс“

Ѕвездите од серијата „Пријатели“ наводно постигнале договор со „Варнер Брос“ за едночасовна дружба на „ХБО“.

Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Дејвид Швимер, Мет ЛеБланк и Метју Пери индивидуално ќе добијат од три до четири милиони долари за да се појават во специјалното издание.

По повод повторната средба, ќе бидат инволвирани и оригиналните автори на серијата, Марта Кауфман и Дејвид Крејн.

Шпекулациите за повторната дружба „одекнаа“ повторно неделава, откако Метју Пери на „Твитер“ објави дека се очекуваат големи вести.

Фановите на серијата „Пријатели“ веќе долго време бараат повторно обединување. Гласините дека серијата би се вратила на малите екрани започнаа откако Џенифер Анистон ја објави својата прва фотографија на Инстаграм, „селфи“ со сите ѕвезди од шоуто.

https://www.instagram.com/p/B3o8vWDhlOh/

Извор: Independent