#ИнстаИлустрации – Мирјана Јосифоска

Мирјана Јосифоска е студентка по моден дизајн и модна илустраторка која своите дела ги споделува на својот Инстаграм профил.

„Инспирацијата ја добивам од модните случувања и ревии за време на модните недели. Омилена ми е употребата на акварел и туш“, вели таа.

Јосифовска е уште една илустраторка која се приклучува на нашата иницијатива #ИнстаИлустрации. Во продолжение, погледнете дел од нејзините илустрации:

 

View this post on Instagram

 

@chanelofficial Haute Couture SS17 . . #fashionillustration #fashionweek #pariscoutureweek #chanelss17 #chanelcouturess17

A post shared by Mirjana Josifoska (@mirjanajosifoska) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirjana Josifoska (@mirjanajosifoska) on

 

View this post on Instagram

 

@dior Haute Couture SS’17 Details . . . #fashion #fashionillustration #diorhautecouture #pariscoutureweek #diorcouturess17

A post shared by Mirjana Josifoska (@mirjanajosifoska) on

 

View this post on Instagram

 

Narciso Rodriguez Pre-Fall 2017 . . . #fashionillustration #prefall17 #narcisorodriguez

A post shared by Mirjana Josifoska (@mirjanajosifoska) on

 

View this post on Instagram

 

#dailyart #art🎨 #sketch #nude

A post shared by Mirjana Josifoska (@mirjanajosifoska) on