Empire Of The Sun го објави првиот сингл од новиот албум

Австралиското електро-поп дуо Empire Of The Sun го претстави првиот сингл од новиот албум, насловен „Ice On The Dune“, кој ќе излезе во јуни. Песната „Alive“ очекувано не отстапува многу од стилот на групата, која стана светски позната со хитот „We Are The People“ во 2008.

Погледнете го и трејлерот за новиот албум на Empire Of The Sun: