[Видео] Приврзаниците на Трамп упаднаа во американскиот Конгрес – во Вашингтон воведен полициски час

Во тек е евакуација на членовите на Претставничкиот дом и Сенатот од зградата на американскиот Конгрес во кој денеска упаднаа приврзаниците на претседателот Доналд Трамп, јавуваат американските медиуми, пренесува „Ал Џазира Балканс“. Демонстрантите се обидоа да влезат во салата каде се одржуваше заедничката седница на двата дома на парламентот на која требаше да се потврди … Continue reading [Видео] Приврзаниците на Трамп упаднаа во американскиот Конгрес – во Вашингтон воведен полициски час