Стотици граѓани вчера излегоа на протест поради депонијата Русино која од ноќеска повторно гори

Над 300 автомобили, луѓе на велосипеди и моторцикли вчера дефилираа по одредена рута низ Гостивар револтирани поради депонијата Русино, каде како што велат, се носи ѓубре од вкупно девет општини во околината. Од ноќеска таа е повторно запалена, а фотографии од чадот кој се гледа и од Гостивар постојано се споделуваат во Фејсбук групата која … Continue reading Стотици граѓани вчера излегоа на протест поради депонијата Русино која од ноќеска повторно гори