„Престанете да нè силувате“ – демонстрантка протестираше на црвениот тепих во Кан по случувањата во Украина

Гола жена со порака испишана на нејзиното тело вчера истрча на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал во знак на протест против случаи на силувања за кои ги обвинува руските војници во Украина, пренесува „Н1“. Демонстрантката ја соблече облеката на црвениот тепих и ја покажа пораката „Престанете да нè силувате“, испишана на нејзиното тело со … Continue reading „Престанете да нè силувате“ – демонстрантка протестираше на црвениот тепих во Кан по случувањата во Украина