Кривична пријава и суспензија за полицаецот кој претепа Ром

Кривична пријава, постапка за утврдување на дисциплинска одговорност и суспензија од работното место доби полицискиот службеник кој пред три дена употреби несразмерна сила врз битолчанец од ромската заедница, соопшти денеска на прес-конференција министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. „Одделот за внатрешна контрола во МВР до основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, … Continue reading Кривична пријава и суспензија за полицаецот кој претепа Ром