Израел ги врати маските во затворен простор поради растот на нови случаи со Ковид-19

Во Израел повторно се воведе задолжително носење маски во затворен простор поради растот на нови случаи на заразени со коронавирусот после нецели две недели откако ги укина сите мерки. Загриженоста порасна откако во земјата беа регистрирани повеќе од 100 нови дневни случаи два дена по ред. Најголемиот дел од новите случаи се поврзани со Делта … Continue reading Израел ги врати маските во затворен простор поради растот на нови случаи со Ковид-19