[Галерија] Таксират #24 го размрда Скопје

На 24-та маратонска едиција на фестивалот „Таксират“ која се одржа вчеравечер во скопската сала „Борис Трајковски“, публиката се размрда на над 10 бендови и артисти. Фестивалот беше поделен на две бини. Па така, публиката на главната бина можеше да ги чуе Зад аголот, Sodom, La Pegatina, IAMDBB, Буч Кесиди, Бен Клок и Диџеј Флудер. Истовремено, … Continue reading [Галерија] Таксират #24 го размрда Скопје