[Галерија] Концертот на Страјк во МКЦ – Сурово искрен со првокласен андерграунд хип-хоп

Позитивните реакции се уште не стивнуваат од синоќешниот концерт на Страјк, кој беше дел од офф програмата на годинешното издание на „Таксират“. „Искина“, „растури“…. се само мал дел од коментарите на социјалните мрежи. Концертот најавен како „сурово искрен“ и „првокласнен андерграунд хип-хоп“, потврди дека ги заслужува овие епитети. Бројните фанови и почитувачи на делото на Страјк во … Continue reading [Галерија] Концертот на Страјк во МКЦ – Сурово искрен со првокласен андерграунд хип-хоп