[Видео] Објавен првиот трејлер за филмот „Bohemian Rhapsody“

Вчера официјално беше објавен првиот трејлер за претстојниот филм „Bohemian Rhapsody“.

Филмот ја обработува музичката кариера на рок-групата „Queen“ и нејзиниот главен вокал Фреди Меркјури, кој го глуми Рами Малек.

Премиерата е најавена за ноември 2018-та година.

Во продолжение, погледнете го трејлерот: