По две недели повторно дојави за бомби во осум училишта низ Скопје

Околу 14:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на електронските адреси на осум училишта во Скопје денеска биле упатени закани за поставени експлозивни направи. „Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат … Continue reading По две недели повторно дојави за бомби во осум училишта низ Скопје