[Галерија] Во боите на Британија светот сочуствува со Манчестер

Повеќе градови во светот ја променија надворешноста на нивните најпознати споменици, сочуствувајќи со трагедијата која се случи на концерт во Манчестер, во која загинаа 22 лица, а уште многу се повредени.

Додека службите на Велика Британија го истражуваат случајот и борбената готовност е искачена на највисоко ниво, светските метрополи ја покажаа солидарноста и поддршката за граѓаните на Англија.

Дубаи


Белфаст

Загреб

Берлин

Тел Авив

Амстердам

Абу Даби

Њујорк

Париз

Сандерленд

Лондон

Торонто

Бризбејн