[Фото] Над 250 автомобили учествуваа во моторизираниот протест против пресудата за „Иловица-Штука“

Од „Еко долина“ информираат дека масовно со над 250 автомобили, достоинствено и во бодра атмосфера, поминал денешниот моторизиран протест со кој граѓаните го изразија незадоволство од, како што велат, скандалозната и правно неиздржана пресуда на Управен суд во корист на „Еуромакс Рисорсис“ за рудникот „Иловица-Штука“. „Се упативме во 2 колони и го блокиравме моторниот сообраќај во … Continue reading [Фото] Над 250 автомобили учествуваа во моторизираниот протест против пресудата за „Иловица-Штука“