[Фото] Атмосферата на третиот ден „Егзит“

Преку неколку фотографии и видеа, ви пренесуваме дел од атмосферата на третиот ден од 19. издание на интернационалниот музички фестивал „Егзит“ кој се одржува на Петроварадинската тврдина во Нови Сад.

Меѓу главните имиња на саботната вечер беа Greta Van Fleet, Solomun, Tale Of As, како и Crnila Remix.

 

Според организаторите, вчера фестивалот имал рекордна публика од преку 53.000 посетители.

„Егзит“ завршува вечерва, а атмосферата од фестивалот и дел од настаните може да ги следите преку објавите на нашите репортери Петар и Добре на Инстаграм профилот на Радио МОФ.